ABC Banky - Banky v CRABC BankyABC BankyBankovní půjčky

Pokud budete uvažovat o půjčce, doporučujeme o ni požádat v první řadě u banky. Jednotlivé banky nabízí široké spektrum produktů tak, aby si vybral opravdu každý. Navíc díky serióznímu jednaní jsou obecně bankovní půjčky tou nejbezpečnější cestou k penězům. Hodnoty půjček bývají v různém rozmezí a tak pokryjí výdaje na různé potřeby. Dobro volbou může být akční bankovní půjčka.

Informovat se můžete u své anebo i jiné banky na konkrétní úvěry, dle vašich požadavků. Na českém trhu působí řada bank, které pravidelně přichází se zajímavou nabídkou akčních půjček a úvěru. Vybírat můžete krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé půjčky - jakými jsou hypotéky. U banky lze také vyřídit sloučení stávajících půjček do jedné, tzv. konsolidovat.

Posouzení žádosti o půjčku v bance

Ve srovnání s nebankovním sektorem jsou banky ve věci posuzování žádostí přísní. Pravidla pro bankovní půjčky jsou striktní a proto všechna fakta dopodrobna prověřují a zjišťují. Jednotlivé nároky na bonitu žadatele jsou v každé bance jiné. Tímto se snaží předejít problémům se splácením a půjčí jen těm, kteří mají zaměstnaní a nejsou vedeni v registrech dlužníků. K žádosti o bankovní půjčku je nutné doložit potvrzení o pravidelném příjmu a tím je posílena jistota, že budou splátky posílány řádně a včas. Proto si mohou banky, oproti nebankovnímu sektoru, dovolit nabídnout nižší úroky.

Vyřízení půjčky v bance

Bankovní půjčku lze vyřídit pohodlně online. Většina českých bank má svoji sít kamenných poboček po celé České republice. Nejjednodušším postupem při vyřizování půjčky je sjednat si schůzku a pobočku navštívit. Na schůzce je dobré se bankéře zeptat na všechny podrobnosti s možnostmi změny splátek, předčasného splacení, včetně všech poplatků za vedení účtu atd. Než se do banky vypravíte, připravte si potřebné dokumenty jako je občanský průkaz, druhý průkaz totožnosti, potvrzení o zaměstnaná nebo daňové přiznání. Vyřízení bankovní půjčky sebou nese více administrativy a její vyřízení tak zabere více času. To je ovšem jediná nevýhoda.

Možnosti bankovní půjčky

U banky, kde máte vedený účet, můžete ve svém internetovém bankovnictví často najít zprávy o předschváleném úvěru, na základě toho, jaké máte pohyby na účtu. Schvalovací proces tak může být výrazně urychlen, protože je na první pohled jasné, že je na účet připisována pravidelná suma výplaty. Pro stálé klienty jsou připravovány zajímavé nabídky na půjčky s bonusem. U banky můžete vyřídit kreditní kartu a kontokorent.

Hypotéka

Oblíbeným bankovním produktem je hypotéka. Jde o dlouhodobý úvěr se splácením řádově desítky let a banky v tomto znamenají jistotou. Splacení hypotéky je vždy zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Před uzavřením smlouvy na hypotéku je dobré si nabídky jednotlivých bank porovnat. Dle změny zákona už není možné dosáhnout na stoprocentní hypotéku, nejčastěji mezi 70 až 90 %. Kromě klasické hypotéky můžete narazit také na americkou hypotéku. Ta je neúčelová a peníze z ní můžete použit na cokoli, nejen na pořízení bydlení.


Datum publikování: 7.8.2017
  Aktuální kurz koruny


© 2024 SIALINI, spol. s.r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR
všechna práva vyhrazena. IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů