ABC Banky - Banky v CRABC BankyABC Banky



Raiffeisenbank (Raiffeisen bank)

Raiffeisenbank funguje na českém trhu od roku 1993 jako bankovní instituce poskytující komplexní služby v oblasti privátního i podnikového bankovnictví. Rok 2006 znamenal rozšíření Raiffeisen bank o eBanku a jejich následné spojení v jednu instituci. Raiffeisenbank disponuje více než 100 pobočkami. Logo společnosti představují dvě zkřížené koňské hlavy, které jsou symbolem ochrany rodin pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. I to ilustruje stabilitu a jistotu, kterou Raiffeisenbank nabízí.

Úspěchy Raiffeisenbank

Společnost Raiffeisenbank dokázala v minulých letech díky svému dynamickému růstu oslovit celou řadu zákazníků. To je navíc podpořeno velkým množstvím ocenění, které Raiffeisen bank v předchozích několika letech obdržela. Šlo především o ceny z ankety MasterCard Banka roku, kdy byla Raiffeisenbank nejlepší bankou v České republice a její eKonto se stalo účtem roku. Tím banka opět získala na prestiži. Každé takové ocenění rozhodně přispívá k dalšímu rozvoji a příchodu nových klientů.





Skupina Raiffeisen IBH AG

Raiffeisenbank patří pod rakouskou finanční instituci Raiffeisen International Bank Holding AG, která vlastní 51 procent akcií. Celá skupina působí na 17 trzích v Evropě a obsluhuje 15 milionů klientů pomocí více než 3200 zákaznických míst. Podle časopisu Euromoney je skupina Raiffeisen International Nejlepší bankou střední a východní Evropy. Toto ocenění získala instituce již mnohokrát za sebou.

Služby banky

Společnost se zabývá třemi hlavními oblastmi na trhu. Jde o privátní klientelu, firemní finance a finanční trhy. Pro jednotlivce Raiffeisen bank nabízí klasické služby ve vedení účtu, správě financí, zhodnocení, pojištění, půjčování a různé další nadstandardní individuální služby. Pro firemní klientelu jsou především k dispozici podnikatelské účty, přímé bankovnictví, corporate finance, e-Aukce, platební styk, devizové produkty či úrokové deriváty. Na finanční trzích se Raiffeisenbank snaží vytvářet takové prostředí pro své klienty, aby se nebáli investovat, avšak vždy s ohledem na podstupované riziko. Vždy je třeba při obchodování na finančních trzích dbát zvýšené bezpečnosti, jelikož se často nejedná o garantované obchody ale o spekulace, které mohou logicky přejít i do ztráty.

Kontaktní informace

Raiffeisenbank a.s.

Olbrachtova 2006/9, 140 21 Praha 4
IČO: 49240901
Telefon: 800 900 900
Kód banky: 5500
SWIFT RZBC CZ PP
www stránky: www.rb.cz


Datum publikování: 18.12.2010





  Aktuální kurz koruny


© 2024 SIALINI, spol. s.r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR
všechna práva vyhrazena. IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů