ABC Banky - Banky v CRABC BankyABC BankyČSOB banka - Československá obchodní banka

Historie ČSOB sahá až do roku 1964, kdy byla státem založena jako zprostředkovatel služeb v oblasti financování zahraničního obchodu a volvoměnových operací. K privatizaci došlo až v roce 1999, kdy se majoritním vlastníkem stala belgická skupina KBC. Rok 2000 znamenal pro banku převzetí Investiční a poštovní spořitelny (IPB).

Profil ČSOB

Společnost ČSOB má široké pole působnosti. Věnuje se jak fyzickým osobám, tedy retail, tak má ve svém portfoliu produkty pro malé a střední podniky, korporátní společnosti a nebankovní instituce. V České republice má ČSOB 246 poboček, kde pracuje přes 8 000 zaměstnanců o zhruba 3 000 individuálních klientů. Banka dále disponuje přes 700 bankomaty rozsetými po celém území naší země.

ČSOB produkty

ČSOB banka má základní členění svých produktů podle jejich příjemců. Jde o fyzické osoby a firmy.

Pro fyzické osoby

V segmentu fyzických osob je banka schopna poskytovat finanční prostředky na bydlení ve formě klasické a americké hypotéky, dále se specializuje na klasické půjčky a úvěry, kdy nabízí široké pole působnosti pro své potenciální klienty. Samozřejmostí jsou služby spojené s bankovními účty a platebními kartami.

Baka pro investory

Pro investory banka nabízí řadu spořících a investičních programů. Moderně pojaté internetové bankovnictví ČSOB je vzorným příkladem, kam by se měli všechny banky posunout. Intuitivní ovládání a naprostá bezpečnost. ČSOB navíc nabízí i produkty v oblasti pojišťovnictví, kde nabízí prakticky všechny pojistné produkty, které jsou na českém trhu k dispozici.

Banka pro firemní klientelu

Pro firemní klientelu má samozřejmě společnost obdobné služby navíc podpořené dalšími extra službami, které právě malým a středním firmám zásadně pomoci s financováním projektů či obchodních vztahů. Banka přistupuje ke každému klientovi individuálně a tak dokáže snadno vyřešit jakýkoliv problém. Vždy lze nalézt řešení, které je klientovi ušito přesně na míru. Spokojenost zákazníků je totiž pro ČSOB stěžejní.

Kontaktní informace

Československá obchodní banka, a. s.

Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
IČO: 00001350
Telefon: 261 351 111
Kód banky: 0300
SWIFT CEKO CZ PP
www stránky: www.csob.cz


Datum publikování: 17.2.2010

  Aktuální kurz koruny


© 2024 SIALINI, spol. s.r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR
všechna práva vyhrazena. IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů